Günlükte Ara

22 Ekim 2013 Salı

Evrim Kurulum İpuçları

Sistem merkezi kurulum olarak yapılmaktadır. Kurulum aşaması www.evrimbilgisayar.com tarafından yapılmaktadır, dolayısıyla bu karmaşık ve uzun süreli kurulumu her bilgisayar için yapmaktansa, merkezi 1 pcye kurup, diğer pclere hizmet verme yolunu seçmişlerdir.Öncelikle server2008r2 kurup, bağlayacağınız diğer bilgisayarlar ile entegre etmelisiniz.
Evrim Bilgisayar ile iletişime geçip servera uzak bağlantı sağlatabilirsiniz, web sitelerinde teamviewer ve ammy mevcut, teamviwer ı indirip çalıştırın, id söylediğiniz takdirde kurulum bağlantı sağlanıp en az 1 saatlik kurulum süreci başlayacaktır.

Sonra serverı clientlara map etmelisin,

net use X: /delete
net use X: \\100.100.10.1\EvrimSQL /user:evrimpc

evrimpc kullanıcısının ardından şifre yazılmalı ancak biz everyone yetkisi sadece read only verdiğimiz için herkes girebilir ama değişiklik yapamaz.

map ın x atanması zorunludur, evrimkurulumunda clientlere X baz alınmıştır.

Sıra geldi kullanmaya.

Masaüstüne oluşturduğumuz evrim kısayoluna tıklıyoruz.(server kurulurken masaüstüne kısayolu bırakıyorlar onu baz alacağız.)

Eğer sol tarafta bulunan menüler silik gözüküyorsa, sağ klik yapıp kapatacağız, bilgisayarıma girip x yoluna tıklayacağız. Böylelikle map etkinleştirilmiş olaraktır.
Tekrar evrime giriş yaptığımızda silik halin kalkmış olduğunu göreceğiz.